IT kart – Tallinn 2017

KOKKUVÕTE

IT kart 2017 Tallinna võistluse võitis Proekspert

Uskumatult põnevas lõpuheitluses noppis IT kardimaratoni võistlustel esimese koha Proeksperdi tiim. Viimase 15 ringi jooksul pea 20 sekundilise kaotuse tagasi sõitnud Ekspress Digital jäi maha vaid 0,22 sekundiga. Pikalt võistlust juhtinud Helmese I võistkond piirdus lõpuks kolmanda kohaga, mis ju  ka teadupärast auhinnaline ning premeeritud käsitööna valminud uhke karikaga, nagu esimesed kakski.

Kokku kogunes starti 100 ringilisele võistlusele Laagri kardikeskuses 10 võistkonda, mis oli ka maksimaalne lubatud arv. Sõidutaset oli seinast seina. Mõned võistkonnad, kes paremaid positsioone noppisid, olid ilmselgelt enne harjutamas käinud. Samas tahapoole jäänud võistkonnad olid stardis mõnevõrra pingevabamalt ja eks ka tulemus seda näitas, kuid meelt sellest keegi ei heitnud ning sõidurõõmu jagus kõikidele.

Kardivõistluse kvalifikatsioon toimus sel korral aga omapärasemalt kui kunagi varem. Kvalifikatsioonis ei tulnud sõita kardiga, vaid lahendada programmeerimisülesanne. Kuna tegemist oli IT firmadega, siis oli see mõistagi kõigi käes käkitegu ning kvalifikatsioonivõidu saanud Fujitsu II võistkond kulutas sellele mitte palju üle minuti. 7 sekundit hiljem finišeeris Ekspress Digital I tiim ja 18 sekundit hiljem Helmese I võistkond. Samasuguse vahega lasti ka masinad rajale. Kõik ülejäänud tiimid startisid vastavalt oma positsioonidele 20 sekundit hiljem.

Tulemused

1 Proekspert
2 Ekspess Digital 1
3 Helmes 1
4 Helmes 2
5 Fujitsu 2
6 Fujitsu 1
7 SportID
8 Ekspess Digital 2
9 SEB Pank 1
10 SEB Pank 2

JUHEND

IT-kart teeb come backi. IT-kart on sportlik-meelelahutuslik ettevõtmine, kus Eesti kümme kõige olulisemat IT-ettevõtet selgitavad endi seast tšempionid  hobikartide kestvussõidus. Saite kutse? Väga hea, seega pange tiim kokku  ja osalema. Kõrvale nihverdamine on nüüd juba allaandmine ja nagu nad ütlevad, üks kord allaandja, alati allaandja.

Toimumise aeg ja koht

Võistlus toimub Triobet Laagri kardikeskuses 1.märtsil algusega kell 19.00. Orienteeruv lõpp kell 21.30, kui just kauem või vähem ei lähe, aga see selgub juba sellest palju te ise gaasi vajutate. Kui gaasipedaali all ikka hoiate, siis õigel ajal lõpetamine ei ole probleem.

Võistkonnad

Osaleda saavad 4-5-liikmelised IT-ettevõtete või ettevõtte IT-töötajate võistkonnad, kelle hulgas peab olema ka vähemalt üks naisvõistleja. Miks nii? Sest kui teil 5 autosõiduhuvilist noort (või nooruslikku) meest ei ole, siis saate hakkama ka neljakesi ja saate ka oma naised punti võtta. Siis on ilusam ning lisaks on meil lisaülesanne ära tõestada, et vanasõna “naine roolis, auto põhjas” ei pea paika.

Võistkonnas peavad olema ainult oma ettevõtte töötajad. Kui teie firmas töötab Marko Asmer või Ott Tänak, pole probleemi. Aga kui tahate nendega või mõne teise autoroolis kiire sõbraga  ühepäevase käsunduslepingu teha, siis konkurendid vaatavad teile viltu.

Kui osalev firma pole IT ettevõte, siis tohivad võistkonda kuuluda vaid ettevõtte IT tiimi töötajad.

Osalevate tiimide arv on piiratud. Starti pääseb 10 võistkonda. Ruumi lihtsalt ei ole rohkem.

Ajalugu

Võistlust on peetud varem kahel korral ning tookordsed esikolmikud olid sellised.

2013 parimad

 1. Helmes
 2. Proekspert
 3. Postimehe IT

2012 parimad

 1. Proekspert
 2. Helmes
 3. Elisa Eesti

Võistluse põhimõte

Sõidetakse Laagri hobikardirajal 100 ringi. Iga võistkonnaliige läbib 100-ringise võistluse korral minimaalselt 15 ringi. Ringid võib läbida järjest või vahepeal loovutada rool mõnele kaassõitjale ja ise puhata. Eesmärk on kogu võistkonnaga võimalikult kiiresti finišisse jõuda.

100 ringi võistlusele eelneb instruktaaž korraldajate poolt ning kvalifikatsioon. Võistkonnad stardivad põhivõistlusele kvalifikatsioonivõistluste tulemuste alusel, kuid kvalifikatsiooniks pole sel korral kardisõit, vaid võrdlemisi lihtne programmeerimisülesanne. Sellega saame selgeks, kas olete ikka IT firma 🙂 Kuid, nagu öeldud, ülesande lahendamine on igale progemist algtasemel tundvale isikule kindlasti jõukohane. NB! Ülesande lahendamiseks võtke üks läpakas kaasa, millega internetti saab, siis me ei pea teile 10 läpakat sebima 😉

Võistluse tulemuse määravad lisaks sõitjate heale autosõiduoskusele ka valitud strateegiline plaan ehk mitu sõitjat (4 või 5) on võistkonnas, kuidas jagatakse omavahel vahetused, kui pikalt üks sõitja järjest sõidab. Oluline on ka plaani realiseerimine ja kiire paindlikkus, kui plaani on vaja muuta. Küsimused, et kas praegu on mõistlik autoga boksi sõita (seal on keegi ees) või oodata järgmise ringini jne. Selle kõik teeb keerukamaks asjaolu, et tiimidel pole kasutada tiimiraadiot, nagu päris vormelisõidus, vaid otsustada tuleb, jälgides vastaseid, boksiteed, oma kolleegide viipeid ning kõhutunnet. Kindlasti ei puudu ka väike õnnefaktor, nagu spordis ja mootorispordis ikka tavaks. Õnn pidi aga soosima tugevamaid.

Registreerimine

Võistlustele saab registreeruda, saates oma võistkonna osalussoovi e-postiga marti@firmasport.ee

Osalustasu

Võistlustest osavõtutasu on 350€ + km. Kuni 15.02 (kaasa arvatud), kehtib SportID uutele ja vanadele klientidele veelgi soodsam hind, milleks on 250€ + km.

Auhinnad

Auhinnalaual on originaalne karikas, mis kuulub parimale kardisõidu tiimile. Lisaks eriauhinnad SportID-lt ja teistelt toetajatelt.

Korraldaja

Eesti Firmaspordi Liit MTÜ. Kümneid tuhandeid rahuolevaid osalejaid ning sadu korraldatud ettevõtete vahelisi spordiüritusi aastast 2005. www.firmasport.ee

Osalejad

 1. SportID
 2. Helmes 1
 3. Helmes 2
 4. SEB Pank IT 1
 5. SEB Pank IT 2
 6. Fujitsu 1
 7. Fujitsu 2
 8. Ekspress Digital 1
 9. Ekspress Digital 2
 10. Proekspert

Healthy employees and healthy companies